Lotnisko w Modlinie

Dodane lipiec 2012 w kategorii Porty Lotnicze

W Polsce dostępny jest już piąty port lotniczy. To Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Jego kod to WMI. Lotnisko znajduje się w Modlinie, jest to część Nowego Dworu Mazowieckiego, położony niecałe 40 km od centrum Warszawy. Port Lotniczy w Modlinie ma za zadanie odciążyć główne lotnisko w kraju, czyli Lotnisko Chopina.

Czytaj dalej

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Dodane styczeń 2012 w kategorii Porty Lotnicze

Lech Wałęsa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych (także na świecie) postaci w najnowszej historii Polski. Między innymi dlatego jego imieniem nazwano port lotniczy w Gdańsku. Od 2004 roku nazywa się on Gdansk Lech Walesa Airport.

Czytaj dalej

Kraków Airport im. Jana Pawła II

Dodane październik 2011 w kategorii Porty Lotnicze

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II jest drugim co do wielkości i liczby odprawianych pasażerów portem w Polsce. Znajduje się on 11 km od centrum Krakowa i położony jest blisko lotniczej bazy wojskowej Balice.

Lotnisko w Krakowie jest portem klasy 4D z podejściem precyzyjnym klasy I, posiada światła osi drogi startowej.

Czytaj dalej

Lotnisko Chopina w Warszawie

Dodane październik 2011 w kategorii Porty Lotnicze

Lotnisko Chopina w Warszawie jest największym w Polsce portem lotniczym. Znajduje się w dzielnicy Włochy, na osiedlu Okęcie i rozciąga się na powierzchni 500 ha.

Czytaj dalej

Międzynarodowe Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

Dodane październik 2011 w kategorii Porty Lotnicze

Międzynarodowe Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach znany jest obecnie jako Katowice Airport i jest jedynym lotniskiem na terenie województwa śląskiego. Leży około 30 km od Katowic, niedaleko miejscowości Pyrzowice.

Czytaj dalej